Zeptejte se,
rádi Vám poradíme.
Zobrazit kompletní nabídku vozů
Nejoblíbenější vyhledávání:
Nejprodávanější modely:
Zobrazit kompletní nabídku vozů
Nejoblíbenější vyhledávání:
Nejprodávanější modely:
Přehledné porovnání operativního leasingu, jeho výhody a rozdíly proti úvěru či nákupu vozu ,,po staru”. Více informací zde
Rychlé odkazy
Čtení všech informací nemusí být pro každého. Zakládáme si na osobním přístupu a rádi Vám pomůžeme s výběrem. Stačí si vybrat! Kontaktujte naše prodejce
Potřebujete objednat do servisu? Objednejte se online nebo kontaktujte naše servisní poradce, kteří se s Vámi dohodnou na konkrétním termínu.
Otevírací doba servisu Škoda: PO – PÁ 7:00 – 17:00
Otevírací doba servisu VW, SEAT: PO – PÁ 7:00 – 17:00
David Brož
Vedoucí servisu Škoda
+420 739 099 988
broz@acjc.cz
servis-skoda@acjc.cz
Tomáš Serbus
Servisní poradce
+420 730 158 503
serbus@acjc.cz
servis-skoda@acjc.cz
Radek Fidrich
Vedoucí servisu VW, SEAT
+420 739 093 930
fidrich@acjc.cz
servis-vw@acjc.cz
Lukáš Hujer
Servisní poradce
+420 739 602 557
hujer@acjc.cz
servis-vw@acjc.cz
Vůz doporučujeme uklízet pravidelně. Zvolte si situaci nebo konkrétní den v týdnu, kdy máte chvíli času – třeba když na někoho čekáte na parkovišti – a vytvořte si rutinu. Na údržbu interiéru vozu vám bude stačit pouze 15 minut. Za tento čas stihnete zamést drobky ze sedaček, vyklepat koberečky, případně otřít prach. Pravidelný úklid vám zajistí, že se interiér nestačí tolik zašpinit. Úklid pak bude o to jednodušší. Toto pravidlo neplatí, pokud v autě převážíte zvířata nebo stavební techniku. V takovém případě úklid vyžaduje delší čas.
Péče o exteriér vozu není snadná záležitost. V létě na laku auta ulpívá prach a pyl, v zimě zase bláto a sníh. Při údržbě exteriéru vozu vám opět doporučujeme dodržovat pravidelnost. Dlouhodobě zaschlé nečistoty narušují strukturu laku a pomáhají živit korozi. Bláto a listí, které se hromadí na spodních částech karoserie a v podbězích kol, zase může snižovat účinnost brzd.
Nezapomínejte, že za špatný stav vozidla můžete v krajních případech dostat i pokutu od policie. Kontroly se zaměřují především na špinavá přední skla, světla a zrcátka, která snižují bezpečnost jízdy.
Jednou za dva měsíce byste svého plechového mazlíka měli kompletně umýt. Ideálním řešením je profesionální ruční myčka, kde vám auto nejen vyčistí, ale poskytnou i další nadstandardní péči (tepování, oprava důlků apod). Tato varianta je však finančně náročnější. Jako další možnost se nabízí klasická automyčka. Umytí je zde poměrně rychlé. Často si však řidiči stěžují na nedokonalé umytí a poškrábaný lak.
Další možnosti je ruční myčka, která je cenově výhodná. Stačí pár desetikorun – záleží hlavně na tom, jak jste rychlí. Zároveň si můžete ohlídat kvalitu umytí. Nebezpečí hrozí v případě, že narazíte na ruční myčku, kde používají nekvalitní kosmetiku nebo se nestarají o nástroje. Před samotným mytím si proto vždy zkontrolujte, v jakém stavu jsou kartáče. V případě nespokojenosti se nebojte z myčky rovnou odjet. Může se i stát, že chvíli potrvá, než najdete tu svou “vysněnou” ruční myčku.
Pokud se rozhodnete auto umýt doma, v prvé řadě ho opláchněte vapkou nebo proudem vody. Odstraníte tak největší nečistoty a kamínky, které by lak auta poškrábaly. Využít můžete i speciální roztok pro rozpuštění mastnoty a větších nečistot.
Pro samotné mytí vozu se doporučuje použít houbu z mikrovláken a tzv. samosušící šampony na auta, po kterých nezůstávají “mapy”. Při mytí je dobré postupovat krouživými pohyby směrem od střechy dolů. Během mytí je třeba auto pravidelně polívat čistou vodou se saponátem a zároveň si houbu promývat v čisté vodě.
Po čištění automobilu je nutné vůz znovu opláchnout proudem vody a vysušit silikonovou stěrkou nebo jelenicí. Na laku pak nezůstanou žádné stopy po zasychající vodě. V poslední fázi je dobré lak zakonzervovat leštěnkou s voskem. Tento proces by měl vždy probíhat ve stínu. Vyleštit auto je možné i leštičkou. Tu však doporučujeme pouze těm zkušenějším, kteří s ní umí zacházet.
Na generálku bohužel nestačíte. Od toho jsme tu my. Nabízíme kompletní čištění vozu a dezinfekci interiéru a klimatizace ozonem, což vás zbaví bakterií a zápachu (cigarety, zatuchlina, plíseň…). Vyčistit auto ozonovou technologií je dobré 2x ročně. Minimálně vždy s výměnou kabinového filtru vozu. Záleží také na tom, jak často auto používáte nebo co v něm převážíte. Máte další otázky k čištění a péči o váš vůz? Neváhejte nás kontaktovat.