Zeptejte se,
rádi Vám poradíme.
Zobrazit kompletní nabídku vozů
Nejoblíbenější vyhledávání:
Nejprodávanější modely:
Zobrazit kompletní nabídku vozů
Nejoblíbenější vyhledávání:
Nejprodávanější modely:
Přehledné porovnání operativního leasingu, jeho výhody a rozdíly proti úvěru či nákupu vozu ,,po staru”. Více informací zde
Rychlé odkazy
Čtení všech informací nemusí být pro každého. Zakládáme si na osobním přístupu a rádi Vám pomůžeme s výběrem. Stačí si vybrat! Kontaktujte naše prodejce
Potřebujete objednat do servisu? Objednejte se online nebo kontaktujte naše servisní poradce, kteří se s Vámi dohodnou na konkrétním termínu.
Otevírací doba servisu Škoda: PO – PÁ 7:00 – 17:00
Otevírací doba servisu VW, SEAT: PO – PÁ 7:00 – 17:00
David Brož
Vedoucí servisu Škoda
+420 739 099 988
broz@acjc.cz
servis-skoda@acjc.cz
Tomáš Serbus
Servisní poradce
+420 730 158 503
serbus@acjc.cz
servis-skoda@acjc.cz
Radek Fidrich
Vedoucí servisu VW, SEAT
+420 739 093 930
fidrich@acjc.cz
servis-vw@acjc.cz
Lukáš Hujer
Servisní poradce
+420 739 602 557
hujer@acjc.cz
servis-vw@acjc.cz
Jednu z nejznámějších pomůcek na vyjetí ze sněhu máte snad vždy po ruce – rohožku z auta. Tuto metodu zkuste jako první zejména v případě, kdy je kolo v měkkém sněhu a nemá dostatečnou trakci.
Umístěte rohožku před nebo za zapadlé kolo (v závislosti na směru, kterým chcete jet) a pokuste se plynule vyjet. Pokud se vám to nebude dařit, podložte hlavně pneumatiky hnací nápravy, případně použijte všechny 4 rohožky pod všechna kola.
Existuje i speciální vyprošťovací podložka, která slouží k nouzovému vyproštění ze sněhu a náledí. Je samozřejmě účinnější než plochá rohožka, a tak zvažte, zda ji během zimního období nezahrnout do výbavy vašeho vozu.
Zejména v horských oblastech můžete po cestě minout zásobníky na posypový materiál s pískem, štěrkem nebo posypovou solí. Ty vám mohou pomoci především na ledovce nebo na tvrdém, uježděném sněhu. Pokud takový zásobník nikde poblíž není, zkuste někde u cesty odhrnout sníh, jestli pod ním není štěrk nebo písek.
Štěrk rozprostřete před kola, opět ve směru jízdy. Pokud máte dostatek posypového materiálu, vysypte si delší cestičku pro zvýšení pravděpodobnosti úspěšného vyjetí.
I v tomto případě existuje alternativa, kterou si můžete zakoupit a vozit v kufru – jde o inertní posypový materiál. Takové posypové materiály jsou šetrné a dostupné i v mnoha hobby marketech.
Toto je jeden z nejúčinnějších, avšak technicky nejsložitějších triků, které vám prozradíme.
Ve chvíli, kdy jsou ostatní standardní metody neúspěšné a máte k dispozici prkno, může vás tento “kreativní lifehack” zachránit. Prkno zafunguje jako dočasný “pás” zvyšující trakci kola, když je potřeba překonat hluboký sníh.
Tato technika vyžaduje, aby bylo prkno dostatečně pevné a bezpečně přichycené, protože jinak může dojít k poškození pneumatiky nebo vozidla. K přichycení můžete použít tažné lano (patří do doporučené výbavy vozidla) nebo jakýkoli provaz.
Zapadli jste v přírodě, kde nic není, pouze les nebo strom? I v tomto případě se můžete dostat ze sněhu bez speciálního vybavení.
Nejlepší je použít pevné pružné klacky, které se nelámou, a pokusit se je položit před i pod kola.
Tato metoda je efektivní ve sněhu, protože klacky poskytují fyzický odpor, který pomáhá pneumatikám “chytnout se” a dostat vozidlo ze sněhových závějí.
V povinné zimní výbavě jsou podle §40a zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích pouze zimní pneumatiky s minimální hloubkou dezénu 4 mm.
Kromě toho ale doporučujeme mít v autě několik věcí, které se v zimě nikdy neztratí. Nebojte, nezaberou vám ani moc místa a pomohou vám jak z měkkého, tak z tvrdého sněhu. Jde o těchto 5 věcí:
I přesto vám přejeme, ať se vám na cestách daří jezdit bezpečně a bez obtíží. Pokud vás tento článek zaujal, přečtěte si také zajímavé Tipy a triky pro bezpečnou jízdu na sněhu a náledí.