fbpx

Časté dotazy

 • Co je to operativní leasing?

  Operativní leasing je forma pronájmu nového vozu, který vlastní leasingová společnost Volkswagen Financial Services. Výše měsíční splátky je závislá na době pronájmu, počtu najetých kilometrů za dobu pronájmu vozu a na službách, které si pro pronájem zvolíte. Může se jednat například o servis, garanční prohlídky nebo zimní pneumatiky. Největším rozdílem oproti spotřebitelskému úvěru je, že vůz po skončení smlouvy vracíte leasingové společnosti a můžete si vybrat opět nový. V případě spotřebitelského úvěru financujete celou hodnotu vozu, a proto je výše měsíční splátky standardně vyšší. Při vrácení vozu nemusíte řešit ztrátu hodnoty vozu.

 • Jaké jsou výhody operativního leasingu?

  Nespornou výhodou operativního leasingu je, že auto neplatíte celé, ale pouze rozdíl mezi pořizovací a zůstatkovou cenou auta po jeho vrácení. V ceně je vždy povinné ručení, havarijní pojištění a připojištění skel. Dále v ceně operativního leasingu můžete mít navíc servis, povinné garanční prohlídky a zimní pneumatiky, takže se o údržbu vozu nemusíte vůbec starat a jenom jezdíte.

 • Co je potřeba doložit pro získání operativního leasingu?

  Operativní leasing je určen jak podnikatelům a firmám, tak soukromým osobám. U soukromých osob je standardně potřeba doložit kopii dvou platných dokladů totožnosti a potvrzení o výši příjmů za poslední tři měsíce. U právnických osob je nutné doložit rozvahu a výkaz zisků a ztrát za poslední rok a u podnikatelů daňová přiznání za uplynulý rok.

 • Je operativní leasing i pro soukromé osoby?

  Ano. Historicky se nabídka operativního leasingu zaměřovala spíše na větší firmy, ale dnes je dostupná i soukromým osobám.

 • Jak dlouho trvá vyřízení operativního leasingu?

  Získání vozu na operativní leasing předchází podobný proces jako při žádosti o standardní úvěr. Pro schválení operativního leasingu je potřeba doložit své příjmy, popř. další doklady, které po Vás bude leasingová společnost požadovat. Samotný proces schválení potom trvá standardně několik minut. Získání nového vozu záleží také na jeho dostupnosti. V případě, že si vyberete skladový vůz, můžete s vozem odjet do 14 dnů od schválení smlouvy. Pokud se jedná o vůz zadaný do výroby, je doba dodání závislá na aktuálních dodacích termínech daných modelů, většinou jde o několik měsíců.

 • Proč jsou splátky operativního leasingu výhodnější než u úvěru?

  V případě úvěru splácíte celou hodnotu vozidla. U operativního leasingu splácíte rozdíl mezi pořizovací a zůstatkovou cenou vozu. Pokud budete kupovat vůz na úvěr za 500 000 Kč, budete muset zaplatit celou částku. Pokud stejný vůz objednáte na dvouletý operativní leasing a zůstatková cena bude například 400.000, zaplatíte za něj 100.000 Kč. Samozřejmě je potřeba do splátky operativního leasingu připočíst pojištění, daň a případně servis nebo pneumatiky. Výsledná splátka je ale vždy výhodnější než při úvěru.

 • Je možná testovací jízda?

  Samozřejmostí je možnost uskutečnění testovací jízdy ještě před podpisem smlouvy. K dispozici jsou všechny modely značky Škoda.

 • Jak je auto pojištěné?

  Operativní leasing vždy obsahuje povinné ručení a havarijní pojištění se spoluúčastí 1 % (min 1 000,-) nebo 5 % (min 5 000,-) a připojištění všech obvodových skel bez spoluúčasti.

 • Co je to GAP?

  GAP (v překladu Guaranteed Asset Protection) je speciální doplňkové pojištění proti ztrátě hodnoty vozu v případě krádeže nebo totální škody. Pojištění GAP je zpravidla nabízeno ve spojení s nákupem nebo financováním automobilu a klientovi je pro případ totální škody nebo odcizení garantováno pojistné krytí do výše původní pořizovací ceny vozu.

 • Musím si hlídat, kdy mi operativní leasing končí?

  6 měsíců před ukončením smlouvy dostanete od Volkswagen Financial Services upozornění o blížícím se konci operativního leasingu. Což je dostatečný čas na to, vybrat si nový vůz.

 • Kde si můžu přezout pneumatiky nebo zajet do servisu?

  Pokud máte v rámci operativního leasingu sjednaný i servis a pneuservis, znamená to, že Vám leasingová společnost zajistí přezutí pneumatik a servis vozu u smluvního servisu Škoda.

 • Vyplatí se vybírat operativní leasing se servisem?

  Finální rozhodnutí záleží na Vás. Cenově bude operativní leasing, který má v ceně servis, dražší. Výhodou operativního leasingu se servisem je především 100 % předvídatelnost budoucích nákladů a menší starosti s provozem vozu. Pokud si zvolíte operativní leasing se servisem, máte cenu servisu pevně stanovenou a nestane se tedy to, že se Vám servis a díly v průběhu operativního leasingu zdraží.

 • Co když mi auto někdo ukradne nebo budu mít nehodu?

  Vše se řídí pojistnými podmínkami pojišťovny, u které je vozidlo pojištěno. Pojištění vozu je i v základním balíčku operativního leasingu a liší se především výší spoluúčasti. Doporučujeme si tyto podmínky před podpisem smlouvy řádně pročíst a v případě nejasností vše probrat se zákaznickým centrem dané leasingové společnosti.

 • Kde je možné si auto vyzvednout?

  Ve chvíli, kdy bude vůz zaregistrovaný, dostane SPZ a bude pro Vás připraven na naší prodejně, můžete si ho převzít. O všem Vás bude informovat leasingová společnost.

 • Co se stane, pokud přejedu nebo nedojedu stanovený počet kilometrů?

  U operativního leasingu je volná hranice 5 000 km. Sazba za přejetý kilometr je dána dle typu vozu, délky operativního leasingu a nájezdu kilometrů. Tato sazba je pevně uvedena vždy ve smlouvě o operativním leasingu.  Většinou se cena za přejetý kilometr pohybuje v rámci jednotek korun. Určitě této položce věnujte pozornost, abyste nebyli na konci smlouvy překvapeni. V případě nedojetí kilometrů mimo volnou hranici leasingová společnost nájemci vrátí poměrnou část.

 • Musím za auto něco zaplatit předem?

  Za auto platit nic předem nemusíte. Začíná se první pravidelnou měsíční splátkou nájmu.

 • Co když se auto trochu poškodí? Například poškrábaný blatník nebo palubní deska.

  Součástí každé smlouvy jsou Podmínky vrácení vozu. V tomto dokumentu jsou podrobně stanovené podmínky, v jakém stavu má být vůz po ukončení smlouvy vrácen zpět. Najdete zde akceptovatelná poškození. To jsou taková poškození vozu, za která Vám nebude nic účtováno.

 • Kdo hradí pokuty za dopravní přestupky?

  Za placení pokut je odpovědný vždy nájemce vozu. Volkswagen Financial Services v případě výzvy postupuje informace o nájemci. V případě fyzické osoby nepodnikající či podnikatele sdělujeme informace o řidiči příslušnému úřadu. V případě právnické osoby je pokuta uhrazena ze strany Volkswagen Financial Services a následně přefakturována klientovi.

 • Vracím s vozem také zimní pneumatiky?

  Ano, byla-li součástí pronájmu služba Pneuservis, pak vracíte s vozem i druhou sadu pneumatik.

 • Může s mým vozem jezdit rodinný příslušník? Mohu ho zapůjčit cizí osobě?

  Rodinný příslušník vůz řídit může, v případě třetí osoby o možnost užívání zažádejte u Volkswagen Financial Services, klientské centrum na telefonu + 420 224 992 410.

 • Sčítají se mi najeté kilometry na dobu pronájmu? Mohu jeden rok najet 10 tisíc a druhý rok 30 tisíc kilometrů, přestože limit je 20 tisíc kilometrů na rok?

  Ano, kilometry se sčítají. Rozhodující je kumulovaný stav ujetých kilometrů po skončení doby nájmu. První rok tedy klidně můžete najet větší porci z celkového limitu km, pokud tento limit na konci nájmu dodržíte, resp. nepřekročíte více než o 5 000 km, které jsou v toleranci.

 • Mohu vrátit vůz před ukončením smlouvy?

  Na podmínkách předčasného ukončení smlouvy se vždy předem domluvte s našimi prodejci.

 • Můžu mít více vozidel na operativní leasing?

  Ano. Počet vozidel není limitován.

 • Můžu si auto po skončení operativního leasingu odkoupit?

  Ano můžete, předpokládanou zůstatkovou hodnotu vozu Vám sdělíme 2 měsíce před koncem smlouvy.

 • Proč je někdy smlouva na delší dobu pronájmu levnější?

  Doba pronájmu úzce souvisí se zůstatkovou hodnotou vozidel. Vozy Škoda si drží vysokou zůstatkovou hodnotu první tři roky, poté zůstatková hodnota klesá, proto bývá smlouva delší nežli na tři roky levnější. V případě Volkswagen Financial Services lze zvolit délku nájmu na 24, 36 a 48 měsíců. Do měsíční splátky také vstupuje roční nájezd kilometrů. Čím vyšší je roční nájezd, tím vyšší je měsíční splátka. Jakmile vůz vrátíte, bude mít kvůli vyššímu nájezdu nižší prodejní hodnotu.

 • Jak funguje protiúčet v případě operativního leasingu?

  Někteří poskytovatelé nabízí výhodnější cenu měsíčních splátek operativního leasingu na nový vůz v případě, že přivezete svůj starý vůz a necháte ho u prodejce na protiúčet. Vozidlo od Vás prodejce vykoupí za dohodnutou částku a na základě uzavřeného obchodu dostanete předem stanovené nižší měsíční splátky operativního leasingu a vyplacenou dohodnutou částku.
Jaroslav Richter: Máme prověřené ojeté vozy skladem, ale najdeme vám i auto na míru

Uvažujete o koupi ojetého vozidla a chcete si být jistí garancí jeho původu i servisní historií? Jsme certifikovaným partnerem programu Das WeltAuto (DWA), který vám zaručí,
Číst dále

Zimní servisní akce jen za 349 Kč

Připravte svůj vůz na zimu a dopřejte mu péči v autorizovaném servisu Škoda. U nás jen za 349 Kč.
Číst dále

Připravíme na zimu i vozy VW a SEAT!

Svěřte svůj vůz do rukou našich odborníků v autorizovaném servisu! Využijte naší akční nabídky na Zimní servisní prohlídku jen za 349 Kč! Nic vás potom na cestách nemůže překvapit.
Číst dále
preloader