Zeptejte se,
rádi Vám poradíme.
Zobrazit kompletní nabídku vozů
Nejoblíbenější vyhledávání:
Nejprodávanější modely:
Zobrazit kompletní nabídku vozů
Nejoblíbenější vyhledávání:
Nejprodávanější modely:
Přehledné porovnání operativního leasingu, jeho výhody a rozdíly proti úvěru či nákupu vozu ,,po staru”. Více informací zde
Rychlé odkazy
Čtení všech informací nemusí být pro každého. Zakládáme si na osobním přístupu a rádi Vám pomůžeme s výběrem. Stačí si vybrat! Kontaktujte naše prodejce
Potřebujete objednat do servisu? Objednejte se online nebo kontaktujte naše servisní poradce, kteří se s Vámi dohodnou na konkrétním termínu.
Otevírací doba servisu Škoda: PO – PÁ 7:00 – 17:00
Otevírací doba servisu VW, SEAT: PO – PÁ 7:00 – 17:00
David Brož
Vedoucí servisu Škoda
+420 739 099 988
broz@acjc.cz
servis-skoda@acjc.cz
Tomáš Serbus
Servisní poradce
+420 730 158 503
serbus@acjc.cz
servis-skoda@acjc.cz
Radek Fidrich
Vedoucí servisu VW, SEAT
+420 739 093 930
fidrich@acjc.cz
servis-vw@acjc.cz
Lukáš Hujer
Servisní poradce
+420 739 602 557
hujer@acjc.cz
servis-vw@acjc.cz
Zapnout si bezpečnostní pásy je pro vás samozřejmostí, stejně jako používání ostatních bezpečnostních prvků v automobilu. Ale pak klidně převážíte na sedadle spolujezdce lahev s pitím nebo na zadním sedadle tašku s nákupem. Tím se ale vystavujete velkému riziku, proti kterému vás žádné bezpečnostní systémy neochrání.
Při prudkém brzdění nebo dopravní nehodě se volně položené věci v autě dají do pohybu s destruktivní silou. Z nevinných předmětů se tak stanou zbraně, které mohou řidiče i ostatní pasažéry zranit, nebo dokonce zabít. Čím těžší předmět a čím vyšší rychlost vozu při nárazu, tím ničivější jsou následky.
Příklad fatální dopravní nehody uvádí Jana Poštová ze Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy. „Při nárazu se nářadí vymrštilo do přední části vozidla a hever udeřil řidiče do hlavy tak silně, že mu způsobil vážný úraz, kvůli kterému i přes poskytnutou péči zemřel. Jednalo se přitom o dopravní nehodu, při které by jinak řidič utrpěl s největší pravděpodobností jen lehká zranění.“
Říkáte si, že žádné těžké věci v autě nevozíte, nanejvýš si na sedadlo volně položíte mobilní telefon nebo lahev s vodou? I lehká tělesa se mohou proměnit v nebezpečný projektil. Přetížení totiž způsobí, že věc váží mnohonásobně víc. „Například plná 1,5 litrová lahev s vodou se bude při nárazu v rychlosti 50 km/h chovat, jako by vážila přes 20 kilogramů. Při rychlosti 90 km/h to bude už bezmála 40 kilogramů,“ uvádí Poštová.
Extrémně těžké předměty, jako je třeba sud s pivem, není bezpečné převážet ani v kufru. Existuje nebezpečí, že ho při nárazu neudrží ani zadní sedačky a celý náklad proletí až do prostoru pro cestující.
V zájmu vlastní bezpečnosti byste nikdy v autě neměli převážet volně položené věci. A to ani ty zdánlivě lehké. Nejbezpečnější je uložit vše do kufru auta a na sedačkách uvnitř vozu nenechávat nic. Vážný úraz nebo smrt může způsobit volně položené nářadí, lékárnička, lahve s nápoji nebo kufry.
Pokud musíte některé předměty ponechat v kabině řidiče, uložte je na podlahu za přední sedačky. Ovšem ani tam nejsou v bezpečí, pokud by se auto při nehodě převrátilo na bok nebo přes střechu. Stejné nebezpečí platí pro věci uložené ve schránkách ve dveřích.
Pozor si dejte i na objekty, které téměř splývají s vybavením vozu. Třeba dětské autosedačky nebo podsedáky byste měli vždy připevnit bezpečnostními pásy, i když v nich nesedí děti. A jak si poradit s těžkými předměty? Nejtěžší náklad ukládejte na dno kufru a co nejblíže k zadním sedačkám.
Ještě větší nebezpečí hrozí, když máte auto doslova přecpané věcmi – třeba při cestě na dovolenou. Neriskujte své zdraví a raději si pořiďte střešní box. Do něj bezpečně uložíte další zavazadla, hodit se vám bude zejména na přepravu lyží. Jedná se o investici v řádech tisíců až desítek tisíc korun, ale jednoznačně zvýší vaši bezpečnost při přepravě věcí. Pokud byste ho nevyužili pravidelně, můžete si box jen zapůjčit.